Kosmetyki zabiegowe

W gabinecie pracuję przede wszystkim na kosmetykach linii DermaQuest oraz Peel Mission.

RETI PEEL 1
DermaQuest

DermaQuest to amerykańska marka dermokosmetyczna gwarantująca ponadprzeciętne rezultaty w specjalistycznej pielęgnacji skóry. Celem zabiegów kosmetycznych DermaQuest jest osiągnięcie efektów długoterminowych. Przygotowuję skórę w taki sposób, aby w trakcie trwania terapii, jak i po jej zakończeniu nie był odczuwalny dyskomfort i podrażnienie. Maksymalny sukces osiągalny jest wtedy, kiedy wzmocniona zostaje bariera ochronna skóry, aby mogła lepiej w przyszłości tolerować mocniejsze terapie ukierunkowane na jakiś problem. Zabiegi kosmetyczne, jakie wykonuję na tej linii, bazują na przełomowym zastosowaniu w preparatach roślinnych komórek macierzystych w formie liposomów i ekstraktów roślinnych! A także na nowatorskim połączeniu liposomowych formuł z peptydami biomimetycznymi i neuropeptydami!

Peptydy biomimetyczne naśladują obecne w skórze substancje i oddziałują na komórki docelowe, dając spektakularne rezultaty w terapii przeciwstarzeniowej. Neuropeptydy wykazują działanie zbliżone do działania toksyny botulinowej, przez co efektywnie redukują głębokość zmarszczek mimicznych. W formułach DermaQuest peptydy biomimetyczne występują w formie liposomów i stosowane są w ich najbardziej efektywnym stężeniu.

DermaQuest to również światowy lider terapii opartych na czystym retinolu! Retinol to czysta postać witaminy A dająca najlepsze rezultaty potwierdzone klinicznie w terapii przeciwstarzeniowej i przeciwtrądzikowej. W formułach występuje czysty retinol w połączeniu z lipofilową witaminą C: BV-OSC. Formuły DermaQuest oparte są na 0,2% , 1% i 4% retinolu, dając spektakularne rezultaty w specjalistycznej terapii skóry.

Peel Mission

Farmaceutyczna receptura preparatów bazuje na monokwasach, pozwala stworzyć spersonalizowany program inicjujący procesy regeneracyjno-naprawcze w skórze, wpływające na skuteczne redukowanie defektów skórnych o różnym podłożu. Produkty tej linii nastawione są na działanie systemiczne, dzięki któremu produkt wspomaga walkę z problemami skórnymi, a nie tylko redukuje ich objawy. Wszystkie preparaty posiadają płynną konsystencje, dzięki czemu nie tylko są bardziej wydajne, ale przede wszystkim ich wpływ na skórę jest zmaksymalizowany, co w rezultacie prowadzi do osiągnięcia spektakularnych efektów. Wreszcie - ich skuteczność i atrakcyjna cena, czyli korzystna relacja kosztów zabiegu w stosunku do uzyskiwanych fenomenalnych efektów, po prostu kradnie serca moich klientek! Monopeelingi Peel Mission® dają możliwość łączenia kilku preparatów - eksfoliantów w trakcie jednego zabiegu dostosowując go do indywidualnych potrzeb klienta oraz potęgując jego efekty. Kwasy wywołują w skórze znacznie więcej korzyści niż tylko usunięcie martwych komórek warstwy rogowej.  Mają zdolność pobudzania, czyli stymulacji w skórze, wielu procesów warunkujących jej młody wygląd. Definicja stymulacji kosmetycznej określa takie substancje jako te, które mają możliwość inicjacji  w organizmie syntezy kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego lub innych biocząsteczek. Ich ogromnym atutem jest również możliwość neutralizacji wolnych rodników i uszkodzeń przez nie wywołanych